Neden BEIJER?

Merhaba Mustafa bey;

Beijer/Fatek ürünleri ile daha önceden başka marka plc setleri ile yapmış olduğumuz, ancak istenen sonuçları testlerinde alamadığımız bir makine üzerinde deneyerek tanıştık.
Aynı makine testlerinde ve sahada devreye alma işlerinde sorunsuz bir şekilde çalıştı. Üzerinden yıllar geçmesine rağmen herhangi bir arıza ve hata vermeden çalışmaya ilk günkü gibi devam ediyor.

Sonrasında başka makine projeleri geliştirerek bu birliktelik devam etti. Pek çok markada bulamadığımız kolay devreye alma, doğru ölçüm ve neredeyse satış sonrası sıfır hata gibi özellikleri takdir edilmeye değer.
Ayrıca scada sistemlerine haberleşme üzerinden kolay ve sorunsuz bağlanması,uzun süreli çalışmalarda bile kesintisiz çalışması diğer güzel özelliklerinden. Sıcak, soğuk, tozlu ve titreşimli ortamlara dayanıklı olması artı değerlerinden.
Bahsetmeden geçemeyeceğim, bir diğer hususta Konya bölge bayisinin üst düzeyde vermiş olduğu teknik destek.
Kendilerine ve size verdiğiniz desteklerinizden dolayı teşekkür ederim.

INTEGRATED MACHINERY SYSREMS

   
 
Soft-Control Eğitimlerimiz Devam Ediyor

Yeni ürünümüz olan Codesys tabanlı PLC özellikli Soft-Control ürün serimiz ve programlanması ile ilgili olarak yaptığımız düzenli eğitimlerimize bir yenisi eklendi.

12 Mayıs tarihinde İzmir’de Gediz Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi(GESEM)’nde yapmış olduğumuz eğitimde davetli olan misafirlerimizin tümünün katılımı ile bir ilk de gerçekleşti. Katılımcılar, Beijer Soft Control ürünlerinin kendilerine getireceği temel faydaların anlatımından sonra Codesys ile PLC programının yapılarak panel programı ile entegre edilmesi konusunda da bilgi sahibi oldular.

Yaptığımız karşılıklı işbirliği anlaşması paralelinde bize eğitim salonlarını açtıkları için özellikle Makine Mühendisliği Bölümü Yöneticisi Doç. Dr. Sayın Selim Solmaz başta olmak üzere değerli okul mensuplarına, eğitime gösterdikleri muhteşem ilgi için kıymetli katılımcılarımıza ve eğitimde büyük emeği geçen Ege Bölgesi Satış Sorumlumuz Gökhan Akboğa ve Teknik Destek Mühendisimiz Mustafa Ercan Sayılgan'a çok teşekkür ederiz.

   
 
Konya Codesys Eğitimi

Eğitim ilkelerimiz kapsamında, Konya müşterilerimize 21 Nisan 2016 tarihinde Codesys-Soft Kontrol eğitimi organize ettik. Müşterilerimizin çok yüksek katılım oranı gösterdiği seminerimiz son derece başarılı geçti. Katılımcılar da memnuniyetlerini belirttiler. Anadolu Satış Sorumlumuz Mustafa Çelik, Teknik destek mühendisimiz Mustafa Ercan Sayılgan ve Office-Cafe yetkililerine çok güzel geçen eğitimimize verdikleri katkılar için teşekkür ediyoruz.

   
 
Beijer Electronics Küresel Satış Toplantısı Yapıldı

Beijer Electronics’in tüm dünyadaki satışçıları 12-13 Nisan Tarihlerinde İsveç Malmö’de Küresel Satış Toplantısı için buluştu. Toplantı Beijer ailesinin kendi içindeki ilişkilerini mükemmel düzeye getirme açısından çok olumlu geçti. Şirketin yeni stratejileri, yeni ürünler ve satış başarılarının anlatıldığı ve tüm dünya ofislerindeki satışçıların birbirlerine tanıtıldığı toplantı sonrası yapılan akşam aktiviteleri de çalışanlar arasında çok sıcak ilişkiler gelişmesine yardımcı oldu. Bu yıl mükemmel satış başarı ödülünü alan Türk Takımı büyük göz dolduran satış faaliyetleri ve performansı ile ilgi odağı oldu.

   
 
iX Rugged (Dayanıklı) Paneller 2015'in En İyi Ürünü Seçildi!

Beijer Electronics tarafından 2015 yılında piyasaya sürülen ve zorlu koşullar için tasarlanan Rugged paneller, tüm dünyadan seçkin üreticilerin katıldığı "2015 Editörlerin Seçimi" kalite yarışmasında boy gösterdi.

iX Rugged panelleri; Tüm dünyadan 90 panel üreticisinin 164 farklı ürünü ile katıldığı bu yarışmada rakiplerini geçerek 2015 yılının en iyi ürünü oldu ve "2015 Editörlerin Seçimi" ödülünü kazandı.

iX Rugged operatör panelleri serisi, tehlikeli ortam kullanımları için; UL, IECEx-Zone 2, ATEX gibi standartlara ve denizcilikte kullanılan ürünlerin sahip olması gereken ABS, DNV, GL, LR gibi tüm sertifikalara sahiptir.

Dayanıklı Panel serisi olan iX Rugged Paneller;

 • -30 ile +70 °C ısı aralığında çalışabilen,
 • NEMA 4X ve IP66 sızdırmazlık standartlarında,
 • Doğrudan yağmur ve kar altında çalışabilen,
 • 1000 cd/m²'ye çıkan yüksek parlaklığı ile güneş altında bile ekranı okunabilen,
 • Basınçlı su ve endüstriyel deterjan ile fırçalanarak yıkanabilen operatör panelleridir.

Ayrıca;

 • Vibrasyon için 4G RMS tarama sinüs dalga,
 • Şok için ise 40G 11ms yarım sinüs dalga testlerinden başarıyla geçmiştir.

iX dayanıklı operatör panelleri, asla kalitesinden ödün vermeyen yapısıyla; su dökülmelerine, dalgalara, vibrasyona, sabit titreşime, kutup soğuğu, kıvılcım istenmeyen ortamlarda ya da tropikal ısıya maruz kalan bölgelerdeki uygulamalarda kullanılmak için özel olarak tasarlanmıştır.

İsveçli Beijer Electronics, Türkiye dahil olmak üzere dünya çapında 23 ülkede kendi ofisleri, 48 ülkede distribütörleri olan uluslararası bir panel üreticisidir.

Operatör panelleri konusunda çok geniş bir ürün ağına sahiptir. Beijer Elektronik’in geniş ürün grubu ile tanışmak için;

www.beijerelektronik.com.tr sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

   
 
FBs-30GM 3 Eksen Motion Kontrol Modülü

30GM modülü 3 eksen lineer ve dairesel interpolasyon yapabilen motion kontrol modülüdür. G kodlarını otomatik işlemenize imkân sağladığı gibi, içerisinde bulunan birden fazla G programından istenileni seçerek onu işlemenizi de sağlar. 500 kHz 3 eksen çıkışı ile CNC uygulamalarında ince işlemler yapabilir. Ayrıca ücretsiz GMMon programı ile işlenmekte olan programınızı izleyebilir, 30GM modülüne programınızı yüklemeden önce simülasyon kısmı ile projenizi test edebilirsiniz.

   
 
FBs-B2C Bluetooth'dan RS232'e çevirici

B2C Modülü, Fatek PLC’ lerin Port0’da kullanılan Bluetooth’dan RS232’ye kablosuz, veri haberleşme çeviricisidir. Bu çevirici ile kullanıcı, Fatek PLC’lere kablosuz bağlantı yapabilir. Tak-çalıştır yöntemi ile bağlı olduğu PLC’ nin bağlantı hızı ve istasyon numarasının direkt algılaması en iyi özelliklerinden birisidir. Bu modül ile kablo bağlantı gereksinimi duyulmadan, bilgisayarınız ile haberleştirerek programlama yapabilirsiniz.

   
 
Beijer Elektronik A.Ş. programlı seminerlerine devam etmekteyiz

Beijer Operatör Paneli eğitimimiz bugün (21.5.2015) tarihinde, Konya Rixos Otel balo salonunda devam etmekte.

Katılımcıların interaktif bir seminere olan yardımları, seminerimizi son derece verimli ve aynı zamanda keyifli bir şekilde sürdürüyor.

   
 
Codesys - Soft Kontrol eğitimini 5-6 Mayıs’ta Konya’da

Eğitim prensipleri çerçevesinde Beijer Merkez ve Bayilerimizin teknik destek mühendislerinin Codesys- Soft Kontrol eğitimini 5-6 Mayıs’ta Konya’da organize ettik.

Soft Kontrol, Operatör Panelinin işlemcisinin bir kısmını PLC için rezerve ederek soft PLC ye çeviren ve fiziki olarak PLC yi ortadan kaldıran, aynı işlemci içinde hem panel hem de plc kullanımını sağlayarak çok hızlı bir sistem tesis etme imkanı veren, uzak giriş/çıkış modülleri ile de kablo dağınıklığını ortadan kaldıran bir sistem. PLC programı uluslar arası bir platform olan Codesys 3.5 ile yazıldığından teknik kadromuzun Codesys eğitimi bizim için çok önemli idi.

İsveç merkezden gelen mühendis arkadaşımız Simon’a verdiği eğitim ve semineri düzenlediğimiz Office-Cafe yetkililerine çok güzel geçen eğitimimize verdikleri katkılar için teşekkür ediyoruz.

   
 
Beijer Elektronik olarak programlı seminer serimize 27 Mart 2015 tarihinde Alsancak Mövenpick Otel'de

''iX Operatör Paneli Eğitimi'' konulu seminer ile devam ettik.

İzmir'li otomasyon firmaları ve fabrikaların gerek katılım konusunda gerekse seminer esnasında interaktif olarak gösterdikleri büyük ilgi bizleri çok mutlu etti.

Seminer süresince düzenlenen fiyat kampanyamız da katılımcılara teşekkür etmemizin bir yolu oldu.

Gerek katılımcılara, gerekse de otel personeline seminerin çok iyi geçmesi için gösterdikleri ilgi için, çok teşekkür ederiz.

   
 
Beijer Elektronik A.Ş. İstanbul İkitelli'de Marriot Otel'de iX Panel Eğitimi verdi

Beijer Elektronik A.Ş. olarak programlı seminerlerimize 4 Aralık tarihinde İkitelli MarriotOtelde yaptığımız ‘’ iX Operatör Paneli Eğitimi’’ konulu seminer ile devam ettik.

Yoğun katılımcı ile son derece enerjik ve interaktif geçen bu seminer, gerek katılımcıların panellerimizi çok beğenmesi gerekse de öğrenme isteklerinin çok yüksek olması nedeniyle bizleri fazlasıyla memnun etti.

Seminer süresince düzenlenen fiyat kampanyamız da katılımcılara teşekkür etmemizin bir yolu oldu.

Yoğun ilgi için katılımcılara, üstün bir gayret ve ilgi gösterdiklerinden ötürü de sevgili otel personeline çok teşekkür ederiz.

   
 
Beijer Elektronik A.Ş. İstanbul İkitelli’de FATEK PLC Eğitimi Düzenledi

Beijer Elektronik A.Ş. olarak 6 Kasım 2014 tarihinde İstanbul İkitelli Holiday Inn Otel'de Uygulamalı FATEK PLC Eğitimi düzenlendi. Eğitime İstanbul ve birçok farklı ilde faaliyet gösteren makine üreticileri ve çeşitli fabrikalar tarafından katılım çok yüksekti.

Eğitimde FATEK PLC’nin günümüz plc teknolojisindeki yeri, sağladığı kolaylıklar, teknolojik yeni modüller, işlevleri, kullanılan komutların pratikliği ve direkt sonuca odaklı olması ve birçok uygulama örnekleri tüm gün boyunca katılımcılara görsel sunumlar eşliğinde anlatıldı.

Katılımcılara bire bir uygulama yaptırılan eğitimde, FATEK PLC kullanıcıları bilgilerini pekiştirirken yeni kullanıcılar ise FATEK PLC’nin sınıfında bulunan diğer markalara göre üstünlüklerini uygulayarak öğrenmiş oldu.

Katılımlarından dolayı tüm değerli müşterilerimize teşekkür ederiz.

   
 
Beijer Elektronik A.Ş. Konya’da FATEK PLC Eğitimi Düzenledi

Konya Bayimiz Özsamur Elektronik ve Otomasyon ile 15 Ekim 2014 tarihinde Rixos Otel'de Uygulamalı FATEK PLC Eğitimi düzenlendi. Eğitime Konya ve çevre illerde faaliyet gösteren makine üreticileri ve çeşitli fabrikalar tarafından katılım çok yüksekti.

Eğitimde FATEK PLC’nin günümüz plc teknolojisindeki yeri, sağladığı kolaylıklar, teknolojik yeni modüller, işlevleri, kullanılan komutların pratikliği ve direkt sonuca odaklı olması ve birçok uygulama örnekleri tüm gün boyunca katılımcılara görsel sunumlar eşliğinde anlatıldı.

Katılımcılara bire bir uygulama yaptırılan eğitimde, FATEK PLC kullanıcıları bilgilerini pekiştirirken yeni kullanıcılar ise FATEK PLC’nin sınıfında bulunan diğer markalara göre üstünlüklerini uygulayarak öğrenmiş oldu.

Katılımlarından dolayı Konya ve yakın illerden gelen tüm değerli müşterilerimize teşekkür ederiz.

   
 
CEO Değişimi

2008 yılından bu yana Beijer Electronics firmasında CEO olarak görev yapan sayın Fredrik Jönnson, grup içerisindeki başarılı dönemden sonra şirketten ayrılma kararı aldı. 15 Eylül 2014 tarihi itibariyle Anna Belfrage, CEO olarak yeni pozisyonuna başladı. Yönetim Kurulu, bu vesileyle Fredrik Jönsson’a yıllar boyu gösterdiği gayretli çabalarından dolayı teşekkür eder.

   
 
Endüstriyel Data İletişimi alanına 175 Milyon İsveç Kronu Yatırım

Beijer Electronics Yönetim Kurulu, Endüstriyel Veri İletişimi (IDC) işletme alanına büyük bir yatırım yapma kararı aldı.

Beijer Electronics grup şirketlerinden Westermo, son birkaç yıldır Endüstriyel Data İletişimine yönelik sağlam çözümleriyle büyük bir başarıya imza atmıştır. Bu nedenle Beijer Yönetim Kurulu, ciroyu 2017 yılında 370 milyon İsveç Kronundan 650 milyon İsveç Kronuna yükseltmek hedefiyle bu alana önümüzdeki 3 yıl içinde 175 milyon SEK yatırım yapma kararı almış bulunmakta. Yatırımın önemli kısmı şirket karından elde edilen gelirle karşılanacak ve satış organizasyonunda 50 kişilik bir istihdam sağlayacak.

Ek yatırımla ürün yelpazesi, Mission Critical Edge Networks (Yaşamsal Edge Ağları) ve IP Train alanlarını içine alacak şekilde genişleyecek ve dolayısıyla Ray, Petrol & Gaz, Madencilik, Enerji Dağıtımı ve Kamu Hizmetleri gibi önemli sektörlerde de.

Westermo, önümüzdeki üç yıl içerisinde 175 milyon İsveç Kronu tutarında yatırım yapacak ve bu tutarın büyük kısmı, Westermo’nun karlı işinden elde edilen gelirlerle karşılanacaktır. Bu süre zarfında hem AR-GE hem de satış organizasyonu kısmındaki bordrolu çalışan sayısında yaklaşık 50 kişilik bir artış öngörülmektedir.

Yönetim Kurulu Başkanı Anders Ilstam, “bu yatırım sayesinde seçtiğimiz segmentlerdeki lider aktör pozisyonumuz daha da güçlenecektir” dedi.

   
 
Beijer Elektronik A.Ş. Konya iX Operatör Paneli Eğitimi Düzenledi

Konya Bayimiz Özsamur Elektronik ve Otomasyon ile 5 Mart 2014 tarihinde Rixos Otel'de Uygulamalı BEİJER iX Operatör Panel Eğitimi düzenlendi. Eğitime Konya ve çevre illerde faaliyet gösteren makine üreticileri ve çeşitli fabrikalar tarafından büyük ilgi gösterildi.

Eğitimde iX Panellerin günümüz panel teknolojisindeki yeri, sağladığı kolaylıklar, daha profesyonel tasarımların nasıl yapıldığı, panel programı yapılırken hangi objelerin nerelerde kullanılacağı ve birçok uygulama örnekleri tüm gün boyunca katılımcılara görsel sunumlar eşliğinde anlatıldı.

Katılımcılara bire bir uygulama yaptırılan eğitimde, Beijer iX Panel kullanıcıları bilgilerini pekiştirirken yeni kullanıcılar ise Beijer iX Panellerin sınıfında bulunan diğer markalara göre üstünlüklerini uygulayarak öğrenmiş oldu.

Katılımlarından dolayı Konya ve yakın illerden gelen tüm değerli müşterilerimize teşekkür ederiz.

   
 
Beijer Elektronik A.Ş. Adana iX Operatör Paneli Eğitimi Düzenledi

Adana Bayimiz Çağdaş Otomasyon ile 27 Şubat 2014 tarihinde Sürmeli Otel’de Uygulamalı BEİJER iX Operatör Panel Eğitimi düzenlendi. Eğitime Adana ve çevre illerde faaliyet gösteren makine üreticileri ve çeşitli fabrikalar tarafından büyük ilgi gösterildi.

Eğitimde iX Panellerin günümüz panel teknolojisindeki yeri, sağladığı kolaylıklar, daha profesyonel tasarımların nasıl yapıldığı, panel programı yapılırken hangi objelerin nerelerde kullanılacağı ve birçok uygulama örnekleri tüm gün boyunca katılımcılara görsel sunumlar eşliğinde anlatıldı.

Katılımcılara bire bir uygulama yaptırılan eğitimde, Beijer iX Panel kullanıcıları bilgilerini pekiştirirken yeni kullanıcılar ise Beijer iX Panellerin sınıfında bulunan diğer markalara göre üstünlüklerini uygulayarak öğrenmiş oldu.

Katılımlarından dolayı Adana ve yakın illerden gelen tüm değerli müşterilerimize teşekkür ederiz.

   
 
Beijer Elektronik A.Ş. Bursa iX Operatör Paneli Eğitimi Düzenledi

Bursa Bayimiz Öztürk Otomasyon ile 6 Şubat 2014 tarihinde Almira Hotelde Uygulamalı BEİJER iX Operatör Panel Eğitimi düzenlendi. Eğitime Bursa ve çevre illerde faaliyet gösteren makine üreticileri ve çeşitli fabrikalar tarafından gösterilen ilgi büyüktü.

Eğitimde iX Panellerin günümüz panel teknolojisindeki yeri, sağladığı kolaylıklar, daha profesyonel tasarımların nasıl yapıldığı, panel programı yapılırken hangi objelerin nerelerde kullanılacağı ve birçok uygulama örnekleri tüm gün boyunca katılımcılara görsel sunumlar eşliğinde anlatıldı.

Katılımcılara bire bir uygulama yaptırılan eğitimde, Beijer iX Panel kullanıcıları bilgilerini pekiştirirken yeni kullanıcılar ise Beijer iX Panellerin sınıfında bulunan diğer markalara göre üstünlüklerini uygulayarak öğrenmiş oldu.

Katılımlarından dolayı Bursa ve yakın illerden gelen tüm değerli müşterilerimize teşekkür ederiz.

   
 
Yeni panel serimiz satışta!

Teknolojideki son gelişmeler, insan makine arayüzü olan operatör panellerinde yeni bir atılıma yol açtı. Beijer, üstün kaliteli operatör panellerine ilave olarak, günümüz hayat tarzını yansıtan yeni serisi olan iX panel serisini de satışa sundu.

Teknolojideki son gelişmeler, insan makine arayüzü olan operatör panellerinde yeni bir atılıma yol açtı. Beijer, üstün kaliteli operatör panellerine ilave olarak, günümüz hayat tarzını yansıtan yeni serisi olan iX panel serisini de satışa sundu.

iX serisinin temel özelliklerinden biri son teknolojik akıllı cep telefonlarından örnek alınan bir tasarım olması. Bu ;

- İnsanların telefonlarından aşina olduğu, kendilerine yakın bir ekran görüntüsü,
- Bazı modellerde akıllı telefonlardaki gibi kayar menü veya carousel uygulaması,
- Kişilerin telefonlarından aşina oldukları bir görüntü ile bilgisayarlarından alışık oldukları ekran üstü çalışmasını birleştirme gibi özellikler sunmaktadır.

Yazılımın; son derece kolay olması, sezgisel (yazmaya başlanan kelimeyi tamamlayıcı) yardım; programcının .net, visual C #,SQL server gibi windows ortamları ile haberleşmesi; scada olarak (2000 tag ve 4000 tag runtime lar ile ) kullanılabilmesi, pdf görüntülemesi gibi modern çağın gereklerini taşıyan nitelikleri ile kullanıcılara büyük kolaylık sağlayacak iX serisi paneller, IPC serisi ile de aynı tasarıma sahip bulunmakta ve bu yolla proses otomasyonu gibi uygulamalarda da bir bütün halinde çalışma yaratacak bir ürün olmaktadır.

iX serisi panel ve IPC ürünlerimiz ile ilgili detaylar web sitemizde yayınlanmaya başlanmıştır.

Daha detaylı bilgi için firmamızla irtibata geçmenizi rica ederiz.

   
 
Beijer Electronics Türkiye pazarındaki konumunu Petek Teknoloji ile güçlendiriyor

Beijer Electronics Mayıs 2013 itibariyle Türkiye’de öncü otomasyon şirketlerinden biri olan Petek Teknoloji’yi satın alarak Türkiye deki organizasyonunu güçlendiriyor.

Petek Teknoloji , tek yetkili distribütörü olduğu ; Beijer Operatör Panelleri, yetenekleri ile devrimler yaratan FATEK PLC’ler, Alman GMC firması ürünü olan yüksek kaliteli test-ölçü cihazları ve Hollanda’lı Nieaf-Smitt ürünü olan üstün özellikli tesisat test cihazları ile 2005 yılından bu yana hizmet vermekte idi.

Petek Teknoloji, bundan sonra İsveç kökenli Beijer Electronics Group ailesinin Türkiye ofisi olarak Beijer Elektronik A.Ş adı altında hizmetlerini ve pazardaki etkinliğini daha da artıracaktır.

Operatör paneli konusunda 1981 yılından bu yana bir dünya devi olan ve ürettiği kaliteli operatör panelleri ile çok sayıda ödülü bulunan İsveçli üretici Beijer Electronics, endüstriyel ürünler konusundaki köklü deneyimini, Avrupa ve İskandinav ülkelerde sahip olduğu % 50 nin üzerindeki pazar payı ile de kanıtlamaktadır. Dünyada geniş satış ağına sahip, çok uluslu bir grup olan Beijer Group’un Brezilya, Çin, Almanya, Fransa, Tayvan, İngiltere, Amerika ve Hindistan da şubeleri bulunmaktadır. 22 ülkede kendi organizasyonu ile bulunan Beijer Group, yaklaşık 140 Milyon Euro ciro ya sahiptir. Geniş ürün yelpazesi arasında data haberleşme cihazları, yıkanabilir ve marine sertifikalı operatör panelleri, endüstriyel PC, Soft PLC ler ve invertörler ile kullanıcı odaklı ürün ve komple anahtar teslimi otomasyon sistem çözümleri bulunmaktadır.

Başta paketleme , gıda, plastik ve tekstil olmak üzere tüm makine imalat sanayinde, otomotiv , doğal gaz ve enerji ve denizcilik sektörlerinde deneyimleriyle doğru ürün ve komple otomasyon çözümleri sunan Beijer Elektronik ; gelecekte Türkiye’nin komşu ülkelerinde de hizmet vermeyi planlamaktadır.

Beijer Elektronik A.Ş. ; yüksek kaliteli kendi ürün portföyünü , üstün yetenekli Fatek PLC ler ile birleştirerek Türk imalat sanayine rekabetçi ve kaliteli otomasyon çözümleri sunacaktır. Beijer Elektronik A.Ş , rekabetçi olan dünya makine pazarında, Türk makine imalatçılarına daha kaliteli ve daha prestijli çözümleri ile katkıda bulunmaktan gurur duyacaktır.

   
 
Petek Teknoloji ve Ticaret Anonim Şirketi
2005 yılından bu yana Petek Teknoloji Ltd. Şti olarak hizmet verdiğimiz endüstriyel otomasyon sektöründe gün geçtikçe büyüyen firmanız 22/03/2013 itibariyle Petek Teknoloji ve Ticaret Anonim Şirketi olarak yoluna devam edecektir. Bilgilerimiz aşağıdaki gibi olacaktır. Kayıtlarınızda düzeltilmesini önemle rica ederiz.
Petek Teknoloji ve Ticaret Anonim Şirketi
Vergi Dairesi : Küçükyalı
Vergi Numarası : 729 053 72 70
   
 
Petek Teknoloji’den PLC Semineri
Petek Teknoloji olarak Türkiye de tek yetkili distribütörü olduğumuz Fatek PLC ler ile ilgili eğitim semineri düzenledik. 7 Şubat 2013 tarihinde Holiday Inn İstanbul Airport Otelinde düzenlediğimiz eğitim semineri İkitelli bölgesi makine üreticileri ve otomasyon firmalarının yüksek ilgisi ile son derece faydalı geçti.

Fatek PLC lerin kapasitelerinin anlatıldığı ve tek tek temel düzeyden ileri seviyeye uygulamaların yapıldığı seminer sonrası tüm katılımcılar seminerin çok yararlı olduğunu belirttiler.

Tüm katılımcılara gösterdikleri yüksek ilgi ve övgü dolu değerlendirmeleri için çok teşekkür ediyoruz.

Değerli katılımcılarımızla 2 Mart 2013 tarihinde Petek Teknoloji ofisinde yapacağımız Operatör Paneli Eğitimi randevumuzda görüşmeyi iple çekiyoruz.

   
 
Gıda İşleme Teknolojileri FOTEG İstanbul Fuarı'ndayız…
Yeni ürünlerimizi sergileyeceğimiz ve gıda sektörüne ilişkin çözümlerimizi sunacağımız 7-10 Mart 2013 CNR Fuar Merkezindeki FOTEG ; 11. Gıda İşleme Teknolojileri ve Makineleri Uluslarası İhtisas Fuarına tüm değerli müşterilerimiz davetlidir.

Ziyaret için; Salon1 Stand:A03
Davetiye için; tıklayınız
   
 
Bayi Panel Eğitimi
15 Kasım 2012 tarihinde şirket seminer salonumuzda bayilerimize Exter Operatör Panelleri eğitimi verdik. Katılan tüm bayilerimize gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ederiz. Yeni yıl ile birlikte yeni operatör paneli serimiz olan iX Panel serisi eğitimi ile bayilerimizin bilgi ve yeteneklerini çok daha üst seviyeye çıkartmayı amaçlamaktayız.
   
 
Düzenli Eğitimlerimize Adana’da verdiğimiz Fatek PLC Eğitimi ile devam ettik.
22 Şubat 2012 Tarihinde Adana Büyük Sürmeli Oteli’nde Adana Bayimiz Çağdaş Otomasyon ile birlikte Fatek PLC teknik eğitimi verdik. Eğitime Adana ve Mersin’li otomasyon firmalarının ilgisi büyük oldu. Davet edilen firmaların hepsi eğitim salonunu tamamen doldurarak seminer süresince büyük bir katılım gösterdi.

Eğitimde Fatek PLC ile;

PID Uygulamaları
Yüksek Hızlı Sayıcı
Yüksek Hızlı Pulse Çıkışı
Loadcell uygulamaları

örnekler verilerek ve katılımcılarla birlikte interaktif bir biçimde anlatıldı.

Seminer sonrası Eğitim sertifikalarını alan katılımcılar, eğitimin son derece yararlı olduğunu büyük bir memnuniyetle ifade ettiler. Eğitimin organizasyonunda çok büyük katkı sağlayan ve eğitim esnasında da desteklerini esirgemeyen çalışma ortağımız ÇAĞDAŞ Otomasyon’a sonsuz teşekkürlerimizle...
   
 
Medikal Test Cihazlarımız Satışı Sunulmuştur
GMC firmasının, ürün yelpazesine yeni eklediği, tıbbi cihazları test eden medikal test cihazlarımız satışa sunulmuştur. Cihazlarımız medikal kalibrasyon firmaları, hastahaneler, medikal cihaz üreticileri ve bakım/teknik servis bölümleri için uygun olan cihazlardır. Cihazlarımız hakkında detaylı bilgilere ilgili sayfalardan ulaşabilirsiniz.
   
 
Petek Teknoloji ve Öztürk Otomasyon Bursa’da Uygulamalı FATEK PLC Eğitimi düzenledi
Bursa Bayimiz Öztürk Otomasyon ile 7 Mayıs 2011 tarihinde Kervansaray Otelde Uygulamalı FATEK PLC Eğitimi düzenledi. Eğitime Bursa ve çevre illerde faaliyet gösteren makine üreticileri ve çeşitli fabrikalar tarafından gösterilen ilgi büyüktü.

Eğitimde PLC kullanımının temel mantığı anlatılırken, PLC programlarken dikkat edilmesi gereken noktalar ile uygulama örnekleri tüm gün boyunca katılımcılara görsel sunumlar eşliğinde anlatıldı.

Katılımcılara bire bir uygulama yaptırılan eğitimde, Fatek PLC kullanıcıları bilgilerini pekiştirirken yeni kullanıcılar ise Fatek PLC nin sınıfında bulunan diğer markalara göre üstünlüklerini uygulayarak öğrenmiş oldu.

Eğitimde sıcaklık modulleri ile PID kontrolu , yüksek hızlı çıkışlar ile servo motor ve kapalı çevrim uygulaması, loadcell modulleri ile ağırlık kontrolu ve cihazlar arası haberleşme uygulamaları anlatılarak, katılımcılara farklı bir formatta eğitim ile tanışma imkanı sunuldu.

Katılımlarından dolayı Bursa ve yakın illerden gelen tüm değerli müşterilerimize teşekkür ederiz.
   
 
WIN 2011 Fuarı sona erdi
İstanbul Tüyap Fuar ve Sergi Merkezinde 17 Mart tarihinde başlayan WIN 2011 fuarı, 20.03.2011 tarihinde sona erdi. Petek Teknoloji olarak 2. Salon A260 nolu standda katıldığımız bu fuar süresince standımız ziyaretçi akınına uğradı. Ziyaretçiler, örnek olay tablolarında PLC ve Operatör Panelleri ile ilgili pek çok uygulama hakkında fikir alırken sistemlerin nasıl çalıştığını da görmüş oldular. GMC test cihazlarının en yeni modelleri de ziyaretçilerimizin görüşüne sunuldu.

Fuar esnasında, Türkiye’nin en büyük otomasyon web portalı olan kontrolkalemi.com desteği ile, Okullara Yardım projesi kapsamında firmamıza yaptırmakta oldukları PLC eğitim setlerinin teslimi KontrolKalemi standında gerçekleşti.

Ziyaretçilerimize ve KontrolKalemi’ne yürekten teşekkür ederiz.
   
 
Win World Of Industry

17 ile 20 Mart 2011 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre merkezinde düzenlenecek olan WIN 2011 fuarına  2. Salon  A260 nolu standında , temsilcisi olduğumuz Fatek PLC,  Beijer Operatör Panelleri ve GMC ürünü test ve ölçü cihazları ile katılmaktayız.

Yeni ürünlerimiz ile ilgili bilgi almak ve uygulamalı demo setlerimizi sergilemek için siz sayın müşterilerimizi standımıza bekleriz.  Demo setleri ve sergilenecek ürünlerimiz aşağıdaki gibidir;

Beijer ;

İsveç üretimli Beijer’in standart operatör panelleri olan H-Serisi ve Yüksek kalite olan Exter serisi operatör panellerinin yanısıra ;

 • Suya dayanıklı paslanmaz operatör panelleri
 • I/O modüllü operatör paneli  (PLC li Operatör Paneli )
 • iX serisi operatör panelleri ve iX designer Scada/Konfigürasyon yazılımı

Fatek;

Fatek PLC lerin pek çok değişik uygulama alanlarında kullanımı, bu uygulamaların simülasyon panolarında yer almakta olan küçük örnekleri üzerinden çalışır halde gözlemlenebilecektir.

 • Servo motor ile kapalı çevrim kontrolu
 • Sıcaklık kontrolu ile PID uygulaması
 • Yüksek Hızlı Sayıcı Uygulaması ile bir PLC de 8 encoder okuma
 • Loadcell Modulü ile ağırlık ölçümü
 • PLC ler ve paneller  arasında Ethernet ile network oluşturma
 • Ses çıkış modulü ile playlist kontrolu
 • PLC ile barkod okuma ve barkod etiketi yazma
 • Yeni ekonomik seri B1Z serisi

GMC;

Alman GMC firmasının ürettiği mekanik ve elektrik korumalı dijital multimetreler yanı sıra

 • Güç ve kalite analizörü,
 • TSE-EN 61500 standardına uygun tesisat testleri yapan tesisat test cihazı
 • Özellikle medikal cihaz üreticilerinin TSE-EN 60601 ve 62353 standartları çerçevesinde ürettikleri cihazların elektriksel güvenlik testlerini yapan Seculife adlı test cihazı
 • Akım ve gerilim kalibratörü ile güç ve harmonik ölçümleri yapabilen Metrahit Enerji multimetresi

Ücretsiz davetiye için tıklayınız:
http://www.win-fair.com/davetiye.php

Fuarda görüşmek üzere.

Saygılarımızla,
   
 
Winproladder simulasyon programı kullanımınıza hazır…
Winproladder V 2.5 simulasyon yazılımı PLC olmadan ladder programın test edilmesini sağlar
· Tekli / çoklu veya devamlı olarak çalışan farklı tarama modları ile kolay kontrol edebilme
· Hata ayıklama için networkler arasında duraklama
· Harici program veya cihazlar ile haberleşebilme
· Run durumunda iken plc i durdurmadan değişiklik yapabilme
   
 
Taşındık!
Sizlere sunduğumuz hizmet kalitesini artırabilmek için periyodik eğitimler düzenleyebileceğimiz ve geniş stok ağı oluşturabileceğimiz yeni ofisimize taşındık. Lütfen telefon ve adres bilgilerimizi güncelleyiniz...
   
 
Fatek Loadcell Modulu
Fatek ağırlık ölçümü ve gergi kontrolu için 16 bit çözünürlükte loadcell modulunu kullanımınıza sundu. Artık çevirici kullanmaya gerek kalmadan, analog bilgileri direk PLC üzerinden değerlendirilerek daha hassas ölçümler yapmak mümkün.
   
 
Beijer Electronics
Exter T150 ST Paslanmaz Çelik
15" operatör paneli , 65.000 renk , 1024 x 768 çözünürlük, IP 66 koruma sınıfı , suya ve asite karşı dayanım