Beijer Electronics Türkiye pazarındaki konumunu Petek Teknoloji ile güçlendiriyor

Beijer Electronics Mayıs 2013 itibariyle Türkiye’de öncü otomasyon şirketlerinden biri olan Petek Teknoloji’yi satın alarak Türkiye deki organizasyonunu güçlendiriyor.

Petek Teknoloji , tek yetkili distribütörü olduğu ; Beijer Operatör Panelleri, yetenekleri ile devrimler yaratan FATEK PLC’ler, Alman GMC firması ürünü olan yüksek kaliteli test-ölçü cihazları ve Hollanda’lı Nieaf-Smitt ürünü olan üstün özellikli tesisat test cihazları ile 2005 yılından bu yana hizmet vermekte idi.

Petek Teknoloji, bundan sonra İsveç kökenli Beijer Electronics Group ailesinin Türkiye ofisi olarak Beijer Elektronik A.Ş adı altında hizmetlerini ve pazardaki etkinliğini daha da artıracaktır.

Operatör paneli konusunda 1981 yılından bu yana bir dünya devi olan ve ürettiği kaliteli operatör panelleri ile çok sayıda ödülü bulunan İsveçli üretici Beijer Electronics, endüstriyel ürünler konusundaki köklü deneyimini, Avrupa ve İskandinav ülkelerde sahip olduğu % 50 nin üzerindeki pazar payı ile de kanıtlamaktadır. Dünyada geniş satış ağına sahip, çok uluslu bir grup olan Beijer Group’un Brezilya, Çin, Almanya, Fransa, Tayvan, İngiltere, Amerika ve Hindistan da şubeleri bulunmaktadır. 22 ülkede kendi organizasyonu ile bulunan Beijer Group, yaklaşık 140 Milyon Euro ciro ya sahiptir. Geniş ürün yelpazesi arasında data haberleşme cihazları, yıkanabilir ve marine sertifikalı operatör panelleri, endüstriyel PC, Soft PLC ler ve invertörler ile kullanıcı odaklı ürün ve komple anahtar teslimi otomasyon sistem çözümleri bulunmaktadır.

Başta paketleme , gıda, plastik ve tekstil olmak üzere tüm makine imalat sanayinde, otomotiv , doğal gaz ve enerji ve denizcilik sektörlerinde deneyimleriyle doğru ürün ve komple otomasyon çözümleri sunan Beijer Elektronik ; gelecekte Türkiye’nin komşu ülkelerinde de hizmet vermeyi planlamaktadır.

Beijer Elektronik A.Ş. ; yüksek kaliteli kendi ürün portföyünü , üstün yetenekli Fatek PLC ler ile birleştirerek Türk imalat sanayine rekabetçi ve kaliteli otomasyon çözümleri sunacaktır. Beijer Elektronik A.Ş , rekabetçi olan dünya makine pazarında, Türk makine imalatçılarına daha kaliteli ve daha prestijli çözümleri ile katkıda bulunmaktan gurur duyacaktır.